אפליקציות חשובות לטיול הגדול

הסמארטפונים הם חלק חשוב מחיינו, אך בטיול לפעמים הם חלק הכרחי ביותר וכלי עזר מצוין! לכן הכנו לכם רשימת אפליקציות שיעשו את החיים שלכם מעט יותר קלים בטיול הגדול בדרום ומרכז אמריקה כתרמילאים ובכלל באופן כללי בטיול הגדול.

✅גוגל טרנסלייט [מצב OFFLINE] - אנחנו אומנם לא מחדשים כלום, אך לאלו שלא מכירים, בהורדת האפליקציה ניתן להוריד שפות [כשאתם במצב מקוון] ולאחר מכן להשתמש בהן בכל זמן גם ללא חיבור לאינטרנט! כלי עזר משמעותי מאד ביבשת שמסרבת ללמוד אנגלית [או לפחות בחלקים רבים ממנה].
אז איך מורידים? נכנסים לאפליקציה > מקישים על ה3 פסים העליונים > תרגום לא מקוון > מורידים ספרדית [רצוי מאד גם פורטוגזית].

✅מאפס מי [Maps.me] - אפליקציית מפות נהדרת, שבאמצעותה ניתן לאתר הוסטלים, מסעדות, רחובות ואף ניווט ברכב [ממש כמו וייז] העניין באפליקציה הזו, היא שניתן להוריד מפות ולהשתמש בה ללא אינטרנט כלל! מתאימה מאד לטרקים, בפרט עצמאיים, משום שהיא מראה את הצירים והשבילים בצורה ברורה וניתן להתקדם איתה בביטחון ממחנה למחנה.

✅אפליקציית המרת כספים [Currency XE] - מדובר באפליקצייה פשוטה, מהירה ועדכנית ביותר שיכולה להציג שווי מסויים של מטבע אל מול מגוון רחב של מטבעות מכל העולם. אין צורך בחיבור לאינטרנט כשמשתמשים באפליקצייה זו. כל כך הרבה מדינות ומטבעות שונים, אז למה לחשב כל הזמן לבד?

✅סייף 4 יו [Safe4You] - אפליקציה רצינית וחשובה שבהחלט עשויה להציל אתכם בעת מצב חירום. באמצעותה ניתן למצוא מרפאות ובתי חולים מסביבכם ללא אינטרנט, לשלוח את מיקום בעת מצוקה ללא אינטרנט [חייב סים כלשהו במכשיר], לנהל צ'אט פרטי עם רופא מקצועי ולקבל טלפונים חשובים במקום בו אתם שוהים. האפליקציה שייכת לסוכנות Safe4You שמתמחה בביטוח נסיעות לחו'ל וניתן דרכה לרכוש ולהאריך ביטוח בחברות הביטוח המובילות בישראל! שווה ובחינם.

✅שר איט [SHAREit] - אפליקציית שיתוף שתהמם אתכם. באמצעותה ניתן להעביר תמונות, שירים, וידאו ואפילו סרטים❗ וכל זה במהירות אדירה. אתם וחבריכם הולכים לצלם כל כך הרבה, ובעזרתה לא תפספסו שום תמונה שלכם, וכל זה כשהיא שומרת על איכות התמונה המקורית!
גם זו, כמובן, אפליקצייה שלא זקוקה לחיבור לאינטרנט.

✅אפליקציית אמיגוס - לא חשבתם שלא נזכיר את הפנינה הקטנה שלנו?! וברצינות חברים, באמצעותה בקלילות וביעילות, תוכלו לדלג ממקום למקום עם מידע רב בדרום ומרכז אמריקה על דרכי הגעה, הוסטלים, מסעדות ואטרקציות נרחבות [שחלקן לא קיימות בשום מקום אחר! מוזמנים לבדוק]. האפליקציה היא חינמית ונוצרה אך ורק לנוחות המטיילים [תרמילאים ולכולם!].

✅האפליקצייה של הבנק - חבר'ה, כשאנחנו בחו'ל אנחנו משתמשים בכרטיסי האשראי באופן רציף, מול כספומטים ועסקים מקומיים. ה-כ-ר-ח-י ביותר לבדוק, לעיתים קרובות מאד, את חשבון הבנק והחיובים השונים! ישנם אינספור סיפורים על עקיצות ורמאויות, וכל עוד תהיו עם היד על הדופק - הכל יהיה סבבה!

✅גוגל תמונות - אפליקציית הגיבוי המצוינת של גוגל, שתוריד לכם אבן מהלב ותגבה לכם את המדיה האישית ע'פ בחירתכם. שימו לב כי לא תמיד האפליקצייה עושה זאת באופן אוטומטי, ולכן בזמנכם הפנוי יש לבדוק שהיא אכן מגבה [בחיבור לWIFI כמובן].
• כדי לבחור תיקיית תמונות לגיבוי, יש להיכנס לאפליקצייה > להקיש על שלושת הפסים למעלה > 'תיקיות במכשיר' > להקיש על תיקייה כלשהי > לסמן 'גיבוי וסנכרון' [המשמעות - גיבוי אוטומטי בעת חיבור לוייפיי👍]

✅בוקינג והוסטל וורלד - כפי שנאמר בפוסטים האחרונים, ישנם הוסטלים *לא מוכרים* שהם זולים יותר ולא פחות טובים מהוסטלים ש'כולם מגיעים לשם'. באמצעות האפליקציות האלה ניתן למצוא בקלות, הוסטלים רבים באזור שאתם מגיעים אליו עם מחירים והמלצות מטיילים.
• הוסטלים מעולים רבים כבר נמצאים באתר! כמובן שלא תמצאו אותם במקומות אחרים.

✅איי אובר לנדר [iOverlander] - אחרונה חביבה, אפליקציית תרמילאי אוהל ושק'ש. האפליקציה מציגה, על גבי מפה, נקודות קאמפינג וחנייה מומלצות שבהן עברו תרמילאים בעבר והרגישו דחף לשתף. בהחלט מתאימה לאלו שמטיילים עם ואן/אוטו, או לחובבי טבע שהצטיידו בציוד קאמפינג ומחפשים להיזרק במקומות מדהימים! בנוסף, ניתן למצוא נקודות תצפית נהדרות להגיע אליהן. מומלץ!

עד כאן, אפליקציות מצוינות לדרום ומרכז אמריקה ובכלל לשאר היעדים בעולם ללא קשר אם אתם תרמילאים, משפחה או זוג בירח דבש.